Aktualności
Dzień Edukacji Narodowej w Ursusie
16 października 2017 poniedziałek
grafika

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w dzielnicy Ursus odbyło się spotkanie zarządu dzielnicy z nauczycielami i dyrektorami ursuskich placówek oświatowych. Spotkanie miało uroczysty charakter. Gratulacje i podziękowanie na ręce nauczycieli i dyrektorów złożyli burmistrz Urszula Kierzkowska wraz z zastępcą burmistrza Wiesławem Krzemieniem oraz zastępcą Kazimierzem Sternikiem. W spotkaniu wzięli udział także radni dzielnicy Ursus : Wanda Kopcińska – przewodnicząca komisji oświaty, Irena Jarzębak oraz Ryszard Rogal.
Burmistrz Urszula Kierzkowska podczas spotkania zaprezentowała zgromadzonym plany inwestycyjne i rozwojowe placówek oświatowych w najbliższych latach, a także szczegółowo omówiła zakończone oraz trwające inwestycje.
Po oficjalnej części uroczystości odbył się koncert pt. „Jak za dawnych lat…” zawierający utwory z repertuarów przedwojennych filmów i musicali w wykonaniu solistów: Anna Nawodna – sopran i Piotr Rafałko – tenor.

Prezentacja Inwestycja oświatowa w kadencji 2014 – 2018.

Zapraszamy do galerii: Dzień Edukacji Narodowej w Ursusie

Alert smogowy
18 października 2017 środa
grafika

Dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 może przekroczyć jutro (18.10.2017) warszawski poziom ostrzegawczy (80 ug/m3), szczególnie wzdłuż ruchliwych ulic.

Zalecenia:
- Unikanie długotrwałego przebywania na dworze
- Unikanie wietrzenia pomieszczeń
- Ograniczenie aktywności fizycznej na dworze
Zalecenia kierowane są szczególnie do kobiet w ciąży oraz rodzin z małymi dziećmi, osób starszych i chorych.

Apelujemy o:
- Korzystanie z komunikacji miejskiej zamiast indywidualnej
- Ograniczenie palenia w kominkach

Aktualna jakość powietrza: http://sojp.wios.warszawa.pl

grafika

W poniedziałek, 16 października z okazji przypadającego niedawno Dnia Komisji Edukacji Narodowej zastępca prezydenta m.st. Warszawy Włodzimierz Paszyński wręczył doroczne Nagrody Prezydenta Warszawy wyróżnianym nauczycielom i dyrektorom reprezentującym wszystkie szczeble edukacji, począwszy od przedszkola, a na liceach i technikach kończąc.

Wśród wyróżnionych nauczycieli z terenu całej Warszawy nagrody otrzymało dwoje pedagogów z Ursusa:

- Irena Jarzębak –nauczycielka z Zespołu Szkól nr 80 0 z Oddziałami Integracyjnymi w Warszawie z siedzibą przy ul. Orłów Piastowskich 47

- Małgorzata Polkowska - dyrektor Przedszkola integracyjnego nr 137 im. Janusza Korczaka przy ul. Zagłoby 11

Na uroczystości obecni byli przedstawiciele Sejmu, radni m.st. Warszawy, biura edukacji m.st. Warszawy, burmistrzowie warszawskich dzielnic. Po uroczystości gratulacje wyróżnionym pedagogom z dzielnicy Ursus złożył zastępca burmistrza dzielnicy ursus Wiesław Krzemień.

Zapraszamy do galerii: Nagrody Prezydenta Warszawy dla nauczycieli

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ursusie
16 października 2017 poniedziałek
grafika

W dniu 12 października odbyła się inauguracja roku akademickiego 2017/2018 Towarzystwa Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Ursusie. Podczas uroczystości nowi członkowie Towarzystwa UTW złożyli ślubowanie i oficjalnie zostali włączeni do grona słuchaczy. Po gratulacjach i przemówieniach burmistrzów profesor Mirosław Wielgoś JM Rektor Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wygłosił wykład dla zebranych. Władze dzielnicy Ursus reprezentowali burmistrz Urszula Kierzkowska wraz z zastępcami – Wiesławem Krzemieniem i Kazimierzem Sternikiem oraz radną dzielnicy Ursus Ireną Jarzębak.

Zapraszamy do galerii: Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Ursusie

Dzień otwarty Miasteczka Ruchu Drogowego
21 października 2017 sobota
grafika

W sobotę, 21 października (w godzinach 9.30-14.30) w ramach programu edukacyjnego „Bezpieczne dziecko na drodze”, zapraszamy najmłodszych mieszkańców Ursusa wraz z rodzicami do „Miasteczka ruchu drogowego”, zlokalizowanego na terenie Szkoły Podstawowej Nr 14 przy ul. gen. K. Sosnkowskiego 10.

Zajęcia obejmować będą:
- doskonalenie jazdy na rowerze,
- instruktaż i zasady poruszania się po drogach publicznych dla kierujących rowerami,
- złożenie egzaminu uprawniającego do otrzymania karty rowerowej (dotyczy uczniów szkół podstawowych, którzy ukończyli 10 lat).

Ponadto o godz. 11:00 dla dorosłych odbędzie się prezentacja firmy Pirelli: „Opona – jedyny element łączący auto z podłożem. Zadbaj o bezpieczeństwo swoich dzieci i swoje”.

Dla uczestników przewidziane są upominki!

Ogłoszenie o przetargu - ul. Baranowska 17
17 października 2017 wtorek

W dniu 12 października 2017 r. zostało podpisane przez Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy zarządzenie nr 1642/2017 w sprawie ogłoszenia przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż części nieruchomości gruntowej niezabudowanej, położonej w Warszawie w dzielnicy Ursus przy ul. Baranowskiej 17, oznaczonej jako działka ewidencyjna nr 71/1 o powierzchni 753 m2 w obrębie 2-11-08.

Wyciąg z ogłoszenia o przetargu ukaże się w dzienniku „Rzeczpospolita” w dniu 17 października br., a w dniu 18 października br. ukaże się informacja o ogłoszeniu przetargu.

Termin licytacji wyznaczony został na dzień 18 grudnia 2017 r. o godz. 10.00.

Do pobrania - Ogłoszenie o przetargu

Link - Nieruchomości miejskie

Remont torów kolejowych do Grodziska: nowa linia zastępcza
14 października 2017 sobota
grafika

Od poniedziałku, 16 października, łatwiej jest dojechać z Pruszkowa i Piastowa do Dworca Zachodniego. Zarząd Transportu Miejskiego w porozumieniu z władzami Pruszkowa oraz Starostwem Powiatowym w Pruszkowie uruchomił nową linię autobusową ZW kursującą w dni robocze.

Linia ZW poprawi komunikację mieszkańców północnej części Pruszkowa oraz osób dojeżdżających z Piastowa do Warszawy, korzystających obecnie z linii 717.

Uwzględnione zostały również postulaty napływające do ZTM z dzielnicy Ursus i dotyczące umożliwienia szybkiego przejazdu z osiedli w rejonie Skoroszy do Dworca Zachodniego z pominięciem skrzyżowania ulic Ryżowej i Kleszczowej, gdzie jest duże natężenie ruchu.

Trasa linii ZW prowadzi od krańca Pruszków Dulag do Dworca Zachodniego, przez Piastów, Ursus Niedźwiadek, Ursus i Skorosze. Na terenie Pruszkowa ze względu na prace prowadzone przy ul. Warsztatowej obowiązuje trasa objazdowa. Autobusy jeżdżą wyłącznie w dni robocze - w porannym szczycie co 20 minut, a w pozostałych godzinach co 30 minut.

Dodatkowo zmodyfikowano kursowanie autobusów linii ZM i ZG uruchamianych przez Koleje Mazowieckie. Ma to skrócić czasu przejazdu i poprawić regularności kursowania tych linii. Wprowadzone zostały także korekty kursowania linii ZB – w porannym szczycie więcej będzie kursów oznaczonych jako ZBA, z pominięciem Pruszkowa. Na trasie podstawowej (przez Pruszków) autobusy ZB kursują co 15 minut.

Linia ZW kursuje następującą trasą:

PRUSZKÓW /DULAG/ – Polskiej Organizacji Wojskowej – 3 Maja (powrót: 3 Maja – Łączniczek AK – Rondo Solidarności – Polskiej Organizacji Wojskowej) – Długa – Broniewskiego – Piastów: Warszawska – Rondo Kaczorowskiego – Warszawska – Warszawa: Warszawska – Orląt Lwowskich – Keniga – Rondo Palecznego – Warszawska – Jagiełły – Lalki – Cierlicka – Kościuszki – Bohaterów Warszawy – pl. Tysiąclecia – Bohaterów Warszawy – Sławka – Dzieci Warszawy – Ryżowa – al. 4 czerwca 1989 r. – al. Jerozolimskie – DW. ZACHODNI

Szczegółowe informacje o wprowadzanych zmianach można znaleźć na stronie http://www.ztm.waw.pl/zmiany.php?c=102&i=10004&l=1 .  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2017, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem!