Aktualności
Nowe nasadzenia drzew w Ursusie
26 października 2016 środa
grafika

Dzielnica Ursus wzbogaciła się dzisiaj o 36 nowych drzew w ramach programu „Milion drzew dla Warszawy”. Nowe drzewa pomagał posadzić zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień, który podkreślił, że każda taka inicjatywa pozwala nam odtworzyć i poprawić jakość zieleni na terenie Warszawy , w tym także Ursusa.

Przy ul. Rakuszanki posadzono 12 szt. brzozy pożytecznej (Betula utilis), 12 szt. jarzęba pospolitego (Sorbus acuparia) i 12 szt. świerku serbskiego (Picea omorika).

Program „Milion drzew dla Warszawy” wzorowany jest na podobnych programach funkcjonujących m.in. w Los Angeles, Denver, Nowym Jorku i Szanghaju i zakłada wzrost liczby nasadzeń na przestrzeni 10 lat. Ponadto Urząd m.st. Warszawy przygotowuje aplikacje na telefon "Milion drzew dla Warszawy", która ma nie tylko zliczać drzewa, ale także służyć mieszkańcom do tego, aby wskazywali, gdzie mają być zasadzone.

>Zapraszamy do galerii - Nowe nasadzenia drzew w Ursusie

Jubileusz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
26 października 2016 środa
grafika

W Teatrze Polskim odbyły się uroczystości 65- lecia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Warszawie. W uroczystości uczestniczyli m.in. zastępca prezydenta Warszawy Włodzimierz Paszyński, dyrektor Biura Polityki Zdrowotnej m.st. Warszawy Dariusz Hajdukiewicz oraz burmistrzowie Warszawskich dzielnic wśród których był zastępca burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień.

W imieniu Zarządu Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy wszystkim pracownikom Stacji chcielibyśmy złożyć podziękowania za wieloletnią działalność na rzecz zdrowia publicznego i nadzór nad warunkami higieniczno-sanitarnymi lokalnej społeczności.

Zapraszamy do galerii - Jubileusz Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej

Pomóż wygrać 1000 książek dla dzieci ze szkoły SP4 oraz SP2
21 października 2016 -
6 listopada 2016
grafika

Szkoła Podstawowa nr 4 i Szkoła Podstawowa nr 2 biorą udział w konkursie Wsparcie dla bibliotek.
Pomóż wygrać 1000 książek dla dzieci ze szkoły SP2 i SP4.
Prosimy o codzienne głosowanie. Konkurs potrwa do 6 listopada.

Na obie placówki można zagłosować pod następującymi adresami:
- Szkoła Podstawowa nr 4 - http://www.empik.com/kultura/biblioteka/szkola-podstawowa-nr-4-im-wl-broniewskiego/

- Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. Jana Pawła II - http://www.empik.com/kultura/biblioteka/szkola-podstawowa-z-oddzialami-integracyjnymi-nr-2-im-jana-pawla-ii/

Ważny jest każdy głos każdego dnia :)

Dziękujemy w imieniu uczniów, nauczycieli, rodziców oraz wszystkich wspierających konkurs "Wsparcie dla bibliotek".

Podpisanie umowy na budowę Placu Zabaw dla Dorosłych w Ursusie
20 października 2016 czwartek
grafika

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy 20 października b.r. podpisał umowę z wykonawcą na realizację dwóch projektów z budżetu partycypacyjnego: Placu Zabaw dla Dorosłych oraz Fitness Parku. Oba projekty zostaną zrealizowane na jednej działce, przy ul. Rakuszanki. Termin zakończenia budowy to 5 grudnia b.r..

Jeszcze w tym roku w Ursusie powstanie nowatorska strefa rekreacyjna dla dorosłych z placem zabaw w rozmiarze XXL oraz Fitness Parkiem. To nowość w Warszawie, mam nadzieję, że spotka się z entuzjazmem mieszkańców – Urszula Kierzkowska burmistrz dzielnicy Ursus.

Plac Zabaw dla Dorosłych oraz Fitness Park powstaną przy ul. Rakuszanki w Ursusie, na obszarze ponad 400m2. Koszt inwestycji to 277 044,44 zł. Na terenie PZDD znajdą się urządzenia zabawowe przystosowane dla dorosłych: huśtawka wieloosobowa, duże krzesło z kółkami gimnastycznymi oraz zjazdem strażackim, siedzisko –palenisko z dwoma huśtawkami wahadłowymi, komoda z szufladami oraz zjeżdżalnią, wieloosobowa huśtawka wagowa, zjazd linowy – tyrolka, kłoda do siedzenia oraz trampolina, piaskownica modułowa i urządzenia siłowni plenerowej. Plac będzie oświetlony i ogólnodostępny, a na jego terenie w ramach programu „Milion drzew dla Warszawy” dzielnica posadzi 36 nowych drzew.

Na zdjęciu od lewej: zastępca burmistrza Kazimierz Sternik, zastępca burmistrza Wiesław Krzemień, burmistrz Urszula Kierzkowska oraz p. Artur Stolarzak właściciel firmy OskarBud.

Plac zabaw dla dorosłych

Spotkali się z emerytami z okazji Dni Seniora
20 października 2016 czwartek
grafika

Z okazji przypadające 20 października Europejskiego Dnia Seniora burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska oraz zastępcy burmistrza Dzielnicy Ursus Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik spotkali się z podopiecznymi Domu Dziennego Pobytu znajdującego się w „Acherówce”.

Zarząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy życzył wszystkim Seniorom zdrowia, radości i pogody ducha.

Jednym z celów Europejskiego Dnia Seniora jest uświadamianie społeczeństwu problemów osób starszych, w tym barier na jakie napotykają na swojej drodze. Dotyczy to zarówno barier wiekowych, ale przede wszystkim sprawnościowych czy zdrowotnych.

Zapraszamy do galerii - Europejski Dzień Seniora

Możesz odpracować niezapłacony czynsz
18 października 2016 -
18 listopada 2016
grafika

Jeśli mieszkasz w lokalu komunalnym, masz trudną sytuację życiową i zaległości w opłatach za czynsz, możesz odpracować swoje długi.

Jak skorzystać?

  • Należy złożyć wniosek o zamianę długu na świadczenie niepieniężne do Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami lub burmistrza dzielnicy, w której się mieszka
  • Uzgodnić prace i podpisać porozumienie
  • Po wykonaniu prac następuje zmniejszenie długu
Jakie prace można wykonywać?
Dostępny jest szeroki katalog prac. Najczęściej jest to:
  • sprzątanie ulic, podwórek,
  • utrzymanie zieleni,prace ogrodnicze, grabienie liści,malowanie, drobne prace remontowe,porządkowanie archiwum.
Jeżeli osobiście z różnych przyczyn nie możesz świadczyć pracy, dług może „odpracować” inna osoba, która wyrazi na to zgodę, np. ktoś z rodziny czy przyjaciół.
Od 2014 r. zawarto 438 porozumień z osobami, które zmniejszyły swoje zadłużenie o 542 tys. zł

Pamiętaj !
Jeżeli masz długi w opłatach za czynsz i nie radzisz sobie z ich spłatą, zgłoś się do administracji w swojej dzielnicy i skorzystaj z oferowanej pomocy.

Więcej informacji w dzielnicy, w której mieszkasz i na stronie: www.sprawylokalowe.um.warszawa.pl  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!