Aktualności
Pierwszy dzwonek na Konińskiej tuż, tuż…
17 sierpnia 2016 środa
grafika

Już 1 września br. zostanie oddany do użytku nowe skrzydło z halą sportową w Szkole Podstawowej nr 4 przy ul. Konińskiej 2, gdzie edukację rozpocznie blisko 400 uczniów. Budynek składa się m.in. z pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. Ponadto sala gimnastyczna wyposażona w stałe trybuny mieszczące ponad 200 osób. Inwestycja została zrealizowana w niespełna 2 lata. Obecnie trwają ostatnie odbiory techniczne, a w placówce pojawią się niedługo ławki, krzesła, tablice i inne urządzenia.

Zapraszamy do galerii: Pierwszy dzwonek na Konińskiej tuż, tuż…

25 lat Straży Miejskiej m.st. Warszawy
26 sierpnia 2016 piątek
grafika

Straż Miejska m.st. Warszawy obchodzi 25-lecie swojego istnienia. Z tej okazji w niedzielę, 28 sierpnia, o godzinie 12:00 na Placu Piłsudskiego odbędą się uroczyste obchody połączone ze ślubowaniem strażników miejskich. Na uroczystości Dzielnicę Ursus będzie reprezentował zastępca burmistrza Kazimierz Sternik. Po oficjalnych obchodach w Ogrodzie Saskim zorganizowany zostanie specjalny Piknik Rodzinny.

Strażnicy z Referatu ds. Ekologicznych zaprezentują sprzęt specjalistyczny wykorzystywany podczas codziennej pracy, a funkcjonariusze z Grupy Pokazowej przedstawią dynamiczny pokaz taktyk i technik podejmowania interwencji. Strażnicy - ratownicy medyczni przypomną zasady udzielania pierwszej pomocy. W przygotowanym przez funkcjonariuszy punkcie informacyjnym będzie można zapoznać się z uprawnieniami i realizowanymi na co dzień zadaniami strażników miejskich.

Na najmłodszych, oprócz stoisk z zabawami i konkursami, czekać będzie Mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego. To doskonała okazja do przypomnienia sobie zasad bezpiecznego poruszania się jednośladem po mieście.

W Ogrodzie Saskim na wszystkich chętnych będą również czekać atrakcje przygotowane przez partnerów: Fundację „Drogi Mazowsza”, Fundację DKMS, Fundację „Jedź Bezpiecznie”, Komendę Stołeczną Policji, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej m.st. Warszawy, Poland Bike, Tramwaje Warszawskie, WOPR, Żandarmerię Wojskową, Fundację „EKON”, Teatr Dramatyczny oraz Fundację „Jednym Śladem”.

Piknik uświetni występ Orkiestry OSP Nadarzyn. Uroczystościom towarzyszyć będzie wystawa „25 lat warty honorowej i codziennej służby mieszkańcom stolicy”, którą tego dnia będzie można obejrzeć w Ogrodzie Saskim.

Piknik Rodzinny potrwa do godz. 17.00. Wstęp wolny.

Skwer pamięci – nowym miejscem wypoczynkowym
24 sierpnia 2016 środa
grafika

TREŚĆ Skwer upamiętniający Prezydenta RP Stanisława Wojciechowskiego, zlokalizowany pomiędzy trzema ulicami: Wojciechowskiego, Orląt Lwowskich i Zagłoby – zyskał w wyniku modernizacji - nową funkcjonalność. Dotychczasowy zieleniec memorialny stał się przyjaznym dla mieszkańców miejscem wypoczynkowym.

Realizacją zadania zajął się Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, wykorzystując środki w wysokości 427 658,34 zł , pozyskane z Biura Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Celem modernizacji skweru było posadowienie pomnika na placu w bezpośrednim sąsiedztwie chodnika tak, aby zbliżyć do przechodniów.

Dzięki zamontowaniu elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci) skwer zyskał funkcję wypoczynkową, a poprzez nowe nasadzenia drzew i krzewów poprawiły się walory estetyczne tego terenu. Zakres realizacji obejmował m.in.: „przesunięcie” elementu małej architektury – głazu na postumencie (ok. 15 m), wymianę dwóch latarni ulicznych na latarnie parkowe, formowanie i kształtowanie terenu, budowę murku oporowego, nawierzchni z kostki betonowej, montaż wygrodzeń, budowę alejek pieszych oraz placu wypoczynkowego, wyposażenie w ławki i kosze na śmieci, prace ogrodnicze (nasadzenie drzew, krzewów, pnączy, bylin, założenie trawników).

Skwer z pomnikiem - upamiętnia Stanisława Wojciechowskiego, prezydenta RP w latach 1922-1926, rodzinnie związanego z Ursusem, który mieszkał w Gołąbkach do śmierci w roku 1953.

Zapraszamy do galerii - Skwer pamięci – nowym miejscem wypoczynkowym

Prace konserwacyjne na Lotnisku im. Chopina
23 sierpnia 2016 wtorek
grafika

Prace konserwacyjne na Lotnisku im. Chopina TREŚĆ Jak informuje Dyrekcja Portu Lotniczego im. F. Chopina, w dniach 26-28 sierpnia w godzinach wieczornych planowane są rutynowe prace konserwacyjne na drodze nr 3 (kierunek Piaseczno – Włochy, Ochota, Bemowo) zmierzające do poprawy infrastruktury lotniska.

W tym czasie, ruch na lotnisku podczas prowadzenia prac będzie odbywał się na drodze startowej nr 1 przebiegający na kierunku Ursynów – Ursus. Planowane prace są konieczne ze względów bezpieczeństwa.

W załączeniu pismo Dyrekcji Portu Lotniczego im. F. Chopina - pismo.

126 dzieci przyjętych do przedszkola w Parku Achera
19 sierpnia 2016 piątek
grafika

Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy informuje, że w związku z naborem do nowego Przedszkola Publicznego w Parku Achera, w dniu 19 sierpnia 2016 r. o godz. 10:00 odbyło się posiedzenie komisji rekrutacyjnej.

W wyniku obrad komisji do Przedszkola przyjęto 126 dzieci.

informujemy, że lista dzieci przyjętych będzie wywieszona o godz. 13:00 na drzwiach wejściowych Przedszkola nr 194 przy ul. Walerego Sławka 7.

96. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku.
15 sierpnia 2016 poniedziałek
grafika

W poniedziałkowe przedpołudnie, 15 sierpnia przy pomniku przy ul. Cierlickiej odbyły się uroczystości upamiętniające 96. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku.

Przygotowywany w tajemnicy kontratak z południowej flanki, spowodował, że pięć sowieckich armii zostało rozbitych, a dwie szukały schronienia w Prusach Wschodnich. Wojsko Polskie, w składzie którego było wielu ochotników, swoim bezprzykładnym wysiłkiem i męstwem stanęło na drodze bolszewickiego pochodu na Zachód – przypomniała burmistrz Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy Urszula Kierzkowska - Dziś żyjemy w wolnej i niepodległej Polsce i nie musimy podejmować trudnych decyzji w obronie suwerenności i niepodległości. Możemy uczyć się i pracować bez strachu o naszą Ojczyznę. – dodała.

W obchodach uczestniczyły delegacje organizacji społecznych i kombatanckich.

Zapraszamy do galerii: 96. rocznica Bitwy Warszawskiej 1920 roku.  archiwum     zapowiedzi  
 
© Copyright 2004-2007, Urząd m.st. Warszawy dla Dzielnicy Ursus - Wszelkie prawa zastrzeżone.
Zgłoś problem !!!